S duší nebo bez duše?

Začali jste jezdit na kole a přemýšlíte nad bezdušovými plášti? Co jsou to ale ty „bezdušáky“ a v čem nám pomáhají při jízdě?

V dnešní době většina závodníků na horských kolech, enduru, ale i silnici preferuje pouze bezdušové pláště.

20068 - 20073 - Tubeless Rim Tape - Workshop8

Proč jsou bezdušové pláště tak oblíbené?

  • Jsou odolnější proti propíchnutí.
  • Jsou lehčí!
  • Ihned si všimnete rozdílu v tom, jak lehce se na kole šlape, protože bezdušové pláště snižují rotační hmotnost kol.
  • Díky nižšímu tlaku získáte lepší přilnavost, komfort na nerovnostech a pocit bezpečí.

Bezdušové ráfky jsou navrženy tak, aby „zahákly“ pneumatiku a pevně ji držely na ráfku, což ve spojení s těsnící hmotou vytváří těsnění kolem patky pneumatiky. Příprava ráfku zahrnuje jeho oblepení silnou páskou (TUBELESS RIM TAPE), aby vzduch nemohl unikat otvory pro paprsky, a montáž ventilku, který umožňuje nastavit tlak vzduchu v pneumatice.

Chybějící duše je v plášti nahrazena většinou bílým roztokem, kterému nikdo neřekne jinak než „mlíko“ :-) V případě malých defektů stačí použít těsnicí hmotu, která uvnitř pneumatiky zacelí malé díry (NO PUNCTURE HASSLE TUBELESS SEALANT až do 6 mm).

Samozřejmě se může stát, že se na bezdušových pláštích objeví i větší defekt, proto je dobré s sebou vozit sadu na opravu nebo speciální knoty (PUNCTURE PLUG REPAIR KIT).

Dávejte si pozor i na pravidelnou kontrolu tlaku v pneumatikách a doplňování mléka, které po několika měsících vysychá...

20131 - Puncture Plug Repair Kit - MTB - 9

 

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení