SPONSER BETA ALANINE 140 tablet - Beta-alanin: vyrovnávání laktátu ve svalech

895 Kč 799,11 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
17.6.2024

BETA ALANINE od společnosti SPONSER je speciální produkt pro závodníky a výkonnostní sportovce. Je vhodný pro vysoce intenzivní fyzické aktivity. Tento doplněk stravy zvyšuje hladinu karnosinu ve svalech, což vede ke snížení zakyselení svalů laktátem. V důsledku toho lze dosáhnout lepšího výkonu na úrovni laktátového prahu při anaerobních aktivitách.

BLOG:

blogSeznamte se s Beta Alaninem blogSuplementy třídy A

 

VLASTNOSTI:

* bez lepku * bez laktózy 
   
* vhodný pro vegany  

 

ÚČEL:

phPROTI ZAKYSELENÍ SVALŮ sílaZVÝŠENÍ SÍLY
   
VÝKONZVÝŠENÍ VÝKONU ÚNAVASNÍŽENÍ ÚNAVY SVALŮ

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

BETA ALANINE

Snížení únavy a zvýšení výkonu a výbušné síly

Aminokyselina beta-alanin v tabletách

BETA ALANINE od SPONSER je výživový doplněk obsahující aminokyselinu beta-alanin určený pro závodníky a výkonnostní sportovce. Je vhodný pro vysoce intenzivní, opakující se cvičení, ale také pro aerobní i anaerobní* sportovní disciplíny vytrvalostního charakteru.

Tento speciální doplněk zvyšuje hladinu karnosinu ve svalech. Karnosin je antioxidant, který bojuje s volnými radikály, jež vznikají v těle při cvičení, a zabraňuje jim v poškozování organizmu. Je schopen odstraňovat škodlivé odpadní produkty metabolismu, např. poškozené řetězce bílkovin, přičemž zároveň působí jako klíčová substance pro tvorbu nových, odolnějších struktur. Karnosin napomáhá rychlejšímu přesunu aminokyselin do svalů a dokáže snižovat míru zakyselení svalů během sportovního výkonu tím, že na sebe váže vodíkové ionty H+ pocházející z kyseliny mléčné (laktátu). V důsledku toho lze dosáhnout lepšího výkonu při anaerobních výkonech na úrovni laktátového prahu.

Nejlepší způsob, jak zvýšit zásoby karnosinu ve svalech, není prostřednictvím užívání karnosinu, ale doplňováním beta-alaninu (díky snazší konverzi na svalový karnitin). Hlavní složka BETA ALANINE od firmy SPONSER je vyrobena patentovaným procesem.

Beta-alanin se z tablet uvolňuje postupně, což vede ke stabilnímu zvýšení hladiny svalového karnosinu a k eliminaci vedlejších účinků (např. mravenčení na pokožce, které je však neškodné).

Užívání tohoto produktu můžeme doporučit také vegetariánům, neboť karnosinu v potravě přijímají velmi málo (hlavní zdroj karnosinu je maso). BETA ALANINE je obzvláště vhodný pro:

  • anaerobní sporty, jako je plavání, veslování, sprint, vzpírání, bojové sporty
  • vytrvalostní sporty, jako je běh, triatlon, cyklistika

  * Aerobní cvičení je taková pohybová aktivita, kdy práce svalů a metabolické procesy v nich probíhají za přítomnosti kyslíku. Aerobní cvičení je jakékoliv cvičení prováděné střední intenzitou po delší čas se zvýšenou tepovou frekvencí. Opakem aerobního cvičení je anaerobní cvičení, což je cvičení za nedostatečného přísunu kyslíku. Jde o velké výkony během krátké doby, např. sprint.  

 

CHARAKTERISTIKA:

SPONSER Aminokyselina beta-alanin s postupným uvolňováním.

SPONSER Beta-alanin zvyšuje výbušnou sílu, výkon a fyzickou zdatnost.

SPONSER Výrazně zvyšuje aerobní i anaerobní vytrvalost.

SPONSER Snižuje únavu a bolest svalů při cvičení.

  

NÁŠ TIP:

  • Ačkoli SPONSER BETA ALANINE neobsahuje žádný kofein, jeho uživatelé často pociťují účinek podobný kofeinu.
  • Pro dosažení požadovaného efektu je nutné užívat produkt několik týdnů v dostatečné denní dávce.
  • Při náročném anaerobním tréninku u sportovců přirozeně vytváří větší množství kyseliny mléčné v těle, kterou je potřeba odbourat a přeměnit na energii dříve než se v těle nahromadí. Obzvláště oblíbená kombinace mezi vrcholovými sportovci je SPONSER BETA ALANINE a SPONSER LACTAT BUFFER. Výsledkem je zlepšení pufrovací kapacity jak uvnitř, tak vně svalových buněk. Uvedené produkty tedy zajišťují lepší odplavení kyseliny mléčné z pracujících svalů, a tím pomáhají snížit únavu a bolest svalů. Tuto kombinaci však doporučujeme užívat pouze krátkodobě - několik dní před závody a během závodů.
  • Z praxe máme rovněž osvědčenou kombinaci beta-alaninu s kreatinem, kterou ocení především sportovci (silniční cyklisté, cyklokrosaři, plavci apod.), kteří potřebují po dlouhém a náročném závodě vyvinout co nejvíce síly ve finiši.

 

SLOŽENÍ:

Beta-alanin (CarnoSyn®), stabilizátory (hydroxypropylmethylcelulóza, modifikovaný škrob, hydroxypropylcelulóza), protispékavé látky (fosforečnan vápenatý, hořečnaté soli mastných kyselin, oxid křemičitý), plnidlo: mikrokrystalická celulóza. 1 tableta = 1350 mg

Výživové hodnoty na 4 tablety
Energie kJ (kCal) 16 (4)
Tuk 0 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 0 g
Sacharidy < 0,1 g
- z toho cukry 0 g
Vláknina 1,0 g
Bílkoviny 0 g
Sůl 0,00 g
Aktivní látky na 4 tablety
Beta-alanin 3200 mg

 

DÁVKOVÁNÍ:

2 x 2 tablety denně, přednostně s jídlem. Neužívejte déle než 8-10 týdnů, poté minimálně na 4 týdny vysaďte.

kapsle2 kapsle2 + kapsle2 kapsle2  

 

PRO KOHO JE PRODUKT NEJVÍCE VHODNÝ?

csbetaalanine

 

UPOZORNĚNÍ:

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhradou vyvážené a pestré stravy. Skladujte mimo dosah dětí. Příjem beta-alaninu může na pokožce způsobit neškodnou vyrážku. Tento nepříjemný efekt je eliminován díky pomalému uvolňování beta-alaninu z tablet.  

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.